Filmy arcybiskup

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje arcybiskup. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ucho Prezesa to miniserial polityczny, stworzony przez Roberta Górskiego, lidera Kabaretu Moralnego Niepokoju. Sam Robert wciela się w nim w TEGO Prezesa, w TYM gabinecie, na TEJ ulicy. Jest tytułowym uchem, do którego każdy chce dotrzeć.

Amadeusz

8,3
Historia rywalizacji pomiędzy Amadeuszem Mozartem a współczesnym mu, XVIII-wiecznym kompozytorem, Antonio Salierim. Genialny, ekstrawagancki i kapryśny Mozart wzbudza zawiść w raczej przeciętnym i konformistycznym Salierim. Pojedynek geniuszu i miernoty, niewielka odległość, jaka dzieli uczucie podziwu od chorobliwej zazdrości…

Strzelec

7,6
Zawodowy snajper, żyjący na dobrowolnej banicji, na pustyni Arkansas, gdzie udał się po tym jak przyczynił się do śmierci niewinnego człowieka, wraca do zawodu, by pomóc byłym partnerom próbującym unicestwić zamach stanu. Zmuszony do ucieczki, gdy zostaje oszukany i obciążony odpowiedzialnością za zabójstwo prezydenta, do którego starał się nie dopuścić, jednocześnie stara się odkryć prawdziwego sprawcę i powody zdrady.


Akcja "Świata bez końca" zaczyna się 200 lat po wydarzeniach z "Filarów Ziemi", w roku 1327. Na tle barwnej panoramy średniowiecza, w okresie wielkich przemian i dziesiątkującej społeczeństwo zarazy, toczy się epicka opowieść o walce o władzę, pieniądze i wpływy. O tajemnicach i zbrodniach, o nauce burzącej fundamenty wiary. Historia, w której ludzkie emocje - miłość, nienawiść, pragnienie zemsty - odgrywają wiodącą rolę.

Cabrini

0,0
Film przedstawia historię Franceski Cabrini, ubogiej, zuchwałej włoskiej imigrantki, która stała się jednym z największych przedsiębiorców XIX wieku. Dzięki sile woli, odwadze, współczuciu i umiejętnościom biznesowym pokonała seksizm i brutalną bigoterię, walcząc jednocześnie z establishmentem, który chciał ją powstrzymać.
W średniowieczu książę Edmund Czarna Żmija nieustannie stara się przejąć koronę należącą do jego ojca i brata.
Dwóch przyjaciół Czarny i Jaksa, w służbie u króla Polski, zostaje wysłanych na terytorium krzyżackie z niebezpieczną misją – mają uwolnić siostrzenicę polskiego dygnitarza.
W połowie wojny stuletniej młody król Anglii Henryk V rozpoczyna podbój Francji w 1415 roku.
W roku 1215 angielska szlachta wzburzona królewską samowolą i uciskiem podatkowym zmusza króla Jana (Paul Giamatti) do podpisania postępowej, gwarantującej wolności obywatelskie Wielkiej Karty Swobód. Rychło jednak okazuje się, że król nie zamierza przestrzegać jej postanowień. Już w kilka miesięcy później apodyktyczny, pozbawiony skrupułów Jan na południu kraju zbiera armię i rusza na wojnę z baronami. Dociera do zamku Rochester. Tam templariusz Marshall (James Purefoy) wraz z niewielką grupą walecznych rycerzy stawiają bohaterski opór wielotysięcznej armii tyrana. Rochester staje się symbolem walki o wolność i sprawiedliwość.
Czy terror może być aktem odwagi, a odraza przerodzić się w fascynację? Czy istnieje więcej niż jedna prawda? Czy każda zbrodnia musi mieć karę? Te pytania długo będą dręczyć pastora DesmondaTutu (Forest Whitaker), laureata Pokojowej Nagrody Nobla, który po upadku apartheidu w RPA przewodniczy komisji rozliczającej przeszłość. To w jego mocy jest skazywanie zbrodniarzy i ułaskawianie niewinnych. Kiedy pozna jednego z najgroźniejszych więźniów, nic nie będzie już jednoznaczne? Pit Bloomfield (Eric Bana) odsiadujący dożywocie za zbrodnie na tle rasowym, postanawia przekonać duchownego do swojej prawdy i wciąga go w niebezpieczną grę.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…